NAER MATARON

NAER MATARON
DYSKOGRAFIA
NOD

The Awakening of the Ancient Greece Demo, 1995
The Great God Pan Demo, 1997
Up from the Ashes Full-length, 1998
A Holocaust in Front of God’s Eyes EP, 2000
Skotos Aenaon Full-length, 2000
River at Dash Scalding Full-length, 2003
Aghivasiin – Lessons on How to Defeat Death Best of/Compilation,2004
Awaken in Oblivion Best of/Compilation, 2004
Live in Athens Part II Live album, 2004
Discipline Manifesto Full-length, 2005
Voice of Hate / Naer Mataron Split, 2006
Praetorians Full-length, 2008

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

BIOGRAFIA


Naer Mataron powstał w roku 1994 by zaprezentować światu swój Hellenic Black Metal. Teksty zespołu podejmowały tematy bogów z greckiego Panteonu, opiewały cnoty jak duma czy honor tak znamienne dla europejskiej historii i jej bohaterów.
Po wydaniu taśmy promo „The Great God Pan” zespół zadebiutował z pełną płytą „Up From The Ashes” w barwach Black Lotus Records. Po doskonale przyjętym debiucie Naer Mataron wydał płyty “Skotos Aenaon”, “River at Dash Scalding” i “Discipline Manifesto”, każda z nich była kolejnym krokiem w eksploracji true black metalu.
Na przestrzeni ostatnich 14 lat Naer Mataron dzielił scenę z tak ważnymi dla gatunku zespołami jak Mayhem, Rotting Christ, Dissection, Gorgoroth, Arcturus, Dodheimsgard, występował na dużych festiwalach i jako headliner zagrał niejeden udany koncert. Albumy Naer Mataron doczekały się wielu wydań i reedycji, do sprzedaży trafiły też kultowe już 7” EP-ki.
Wiosną 2007 roku Naer Mataron wybrał się do Norwegii, by w Oslo zarejestrować album „Praetorians”. Nieświęty sojusz znanego z DHG Mr.Vicotnika (wokale i produkcja) z zespołem zaowocował nie tylko piątym albumem jednej z najbardziej cenionych greckich hord – ale też ich najbardziej ekstremalnym, szybkim i bezkompromisowym materiałem. Krążek trafił do sklepów w maju 2008 roku.
Rok 2009 to dołączenie do składu nowego, ambitnego bębniarza. Z nim, którego demony nazywają Asmodeus Draco Dux, zespół dołączył do Jarboe na europejskiej trasie „Mother Of Changes”. Wkrótce potem Naer Mataron poleciał do ameryki południowej by tam zagrać pierwszą trasę jako headliner pod nazwą „Apocalypse Of The Ancient One”.
Wyjątkowa chemia, która wytworzyła się w tym czasie w zespole sprawiła, że Indra i Asmodeus zbliżyli się do bardziej brutalnych dźwięków co spowodowało, że zespół pod wodzą Kaiadasa zbliżył się w kierunku death metalu. Naer Mataron w roku 2010 łączy siły w sojusz z Witching Hour Production, i gloryfikuje śmierć w nowym dziele o tytule ΖΗΤΩ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ (LONG LIVE DEATH). Rok 2011 będzie rokiem apokalipsy…