MAGNUS

MAGNUS
DYSKOGRAFIA
Magnus

1988 Trash-Speed-Blood (Demo)
1991 Gods Of The Crime (Demo)
1992 Scarlet Slaughterer (Demo)
1992 The Gods Of The Crime (Demo) (Carnage Records)
1992 I Was Watching My Death (Blackend Rec./Switzerland)
1992 Scarlet Slaughterer (Digiton Records)
1994 Alcoholic Suicide (Metal Mind Records)

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

BIOGRAFIA

1987 –Powstanie MAGNUS w składzie :

ROB BANDIT – voc, PYTHON – gitara, BĘKART – gitara, EDI – bass, RAKU – perkusja

1988 – W lutym koncerty we Francji, w których MAGNUS brał udział na zaproszenie periodyku: „Hier Aujour’ hui – Demain”.

Pierwsze demo zespołu : „TRASH SPEED BLOOD METAL”

1989 – Wzmożone prace nad nowymi utworami oraz koncerty, koncerty.

Od listopada do grudnia MAGNUS przebywa w warszawskim studio Izabelin, w którym nagrywa utwory na swoją pierwszą oficjalną płytę zatytułowaną później: „SCARLET SLAUGHTERER”.

1990 – W marcu wyjazd za wschodnią granicę i 3 koncerty w Moskwie.

W tym okresie dochodzi do zmiany składu. BĘKARTA zastępuje GUZZ, a EDI’ego niejaki ADDAGIO.

W kwietniu kolejny wyjazd do Moskwy i kolejne występy, tym razem na festiwalu „Żelazny Marsz”, który odbył się w Parku Gorkiego.

Jeszcze kilka koncertów w kraju i zespół przystępuje do pracy nad nowym materiałem. Jako pierwsze powstały: „That Is The Reason I’d Like You To Die…” oraz „Gods Of Crime”. Prace nad nowym stuff’em trwają nieprzerwanie do kwietnia 1991 roku.

1991 – Koncerty w kraju i w ZSRR (Moskwa po raz trzeci). Tym razem 2 koncerty w hali „Łużniki”.

Od 30 kwietnia do 02 maja MAGNUS nagrywa drugie demo pt: „THE GODS OF THE CRIME”

1992 – Wspólne koncerty z NAPALM DEATH, DEICIDE, ATROCITY, GOREFEST, SAMAEL, a w międzyczasie przygotowania do nagrań studyjnych. Wreszcie od maja do czerwca, w Izabelinie, zarejestrowanych zostaje 11 utworów.

Już w lipcu szwajcarska wytwórnia BLACKEND Rec. wydaje ten materiał pod tytułem: „I WAS WATCHING MY DEATH”. Niemal równocześnie polski wydawca CARNAGE Rec. publikuje wybrane osiem utworów z tej sesji pod innym tytułem: „THE GODS OF THE CRIME”. Kilka tygodni później za sprawą firmy DIGITON ukazuje się na rynku polskim CD pt.: „SCARLET SLAUGHTERER”, który jest reedycją opublikowanej rok wcześniej poprzez wydawnictwo MIL tej samej płyty na kasecie.

1993 – Od początku roku do września MAGNUS koncertuje, równocześnie przygotowując nowe utwory.

Wrzesień – październik, to kolejna wizyta w studio Izabelin, gdzie MAGNUS utrwala swój kolejny zestaw kompozycji na nową płytę zatytułowaną roboczo: „PERFECT CRIME”, a która ostatecznie została opublikowana jako „ALCOHOLIC SUICIDE”.

1994 – Wznowienie szwajcarskiej płyty: „I WAS WATCHING MY DEATH” na rynku polskim oraz premiera nowej pt.:”ALCOHOLIC SUICIDE” za sprawą wydawnictwa METAL MIND PRODUCTION.

1994 – 1996 – Ten okres, to głównie koncerty pod szyldem ALCOHOLIC SUICIDE TOUR. W międzyczasie występy na Metalmanii ’94 u boku takich grup jak MORBID ANGEL, SAMAEL, CANNIBAL CORPSE.

Zostają także rozpoczęte prace nad własną wersją punk rockowych utworów takich grup jak: Stiff Little Fingers, Youth Brigade, Exploited, Ramones, Armia, Sex Pistols…

Pomysł jednak zostaje zarzucony.

1997 – MAGNUS zawiesza działalność

2010 – Po trzynastoletniej przerwie MAGNUS powraca na scenę podpisując kontrakt z WITCHING HOUR PRODUCTIONS na dwa albumy oraz wznowienia wcześniejszych nagrań. Pierwszym efektem podpisania kontraktu będzie wydanie nowego albumu już we wrześniu tego roku. 13 utworów zawartych na albumie „Acceptance Of Death”.


INFORMACJE:

„Acceptance Of Death”. to esencja death/thrash/black metalu granego w latach 80-tych. Struktura utworów, brzmienie oraz klimat prezentowany przez takie zespoły jak SARCOFAGO czy wczesną SEPULTURĘ sprawiają wrażenie jakby czas dla tego zespołu zatrzymał się w tamtych latach. MAGNUS to żywa legenda i dowód na prawdziwy old school – o tym będzie można się przekonać już 15 września, kiedy do sklepów trafi premierowy materiał – 40 minut bezkompromisowego ataku w brazylijsko-kolumbijskich klimatach! Niedługo potem będą wydawane sukcesywnie reedycje poprzednich wydawnictw MAGNUS.


WYDAWNICTWA:

http://witchinghour.pl/web_new/wydawnictwa/cd/magnus-acceptance-of-death
http://witchinghour.pl/web_new/wydawnictwa/vinyle/magnus-acceptance-of-death-lp


SKŁAD:

Rob Bandit – vocal
Python – guitar
Guzz – guitar
Deadbear – bass
Jaras – drums


PRZYKŁADOWE RECENZJE:

METAL HAMMER – 4/5 skan

TERAZ ROCK – 3/5 skan

METALSIDE: http://www.metalside.pl/recenzje/recenzja.php?id=686 – 7,5/10

(Po szesnastu latach od wydania ostatniej płyty, oto światło dzienne ujrzał krążek „Acceptance Of Death” – piekielny wyziew Wrocławian, który dowodzi, że mocna to załoga, która nie bierze jeńców i nie głaszcze po głowach, a lubi zwyczajnie ostro przypieprzyć.)

CHAOSVAULT: http://chaosvault.com/recenzje/magnus-acceptance-of-death/ – 7/10

DARKPLANET: http://www.darkplanet.pl/Magnus-Acceptance-of-Death-41623.html

(Chłopaki zrobili swoje, nagrali kawałek muzyki z prostą, ale chwytliwą napierdalanką, czyli dokładnie to z czego byli znani wcześniej. Zapewne płyta nie spowoduje, że co młodsi słuchacze będą teraz szaleć na punkcie ekipy z Dolnego Śląska i odkrywać jej magię, ale nie widzę tu specjalnych powodów do krytyki.)

METAL.PL : http://metal.pl/temprecenzja.php?id=210

ATMOSPHERIC: http://www.atmospheric.pl/index.php?option=com_flexicontent&view=items&cid=464%3Arecenzje-reviews&id=13292%3Amagnus-acceptance-of-death-10&Itemid=49 – 4/6

HEAVYMUSIC.PL: http://www.heavymusic.pl/index.php/recenzje/magnus-acceptance-of-death-pendulum-prey

(Oczywiście największą zaletą „Acceptance Of Death” jest old schoolowy duch, którym stare płyty Magnus wręcz zionęły. Dla każdego słuchacza wspominające z łezką w oku spodnie „gumki” i białe „adidasy”, najnowszy materiał Magnus powinien być powrotem do czasów młodości. Zdecydowanie to do nich kierowany jest „Acceptance Of Death”)

METALNEWS.PL: http://www.metalnews.pl/recenzja-magnus-acceptance-of-death – 5/10

DYSTRYKT ROCKA – 5/10 skan


WYWIADY:

METAL HAMMER skan: strona 1, strona 2

HARDROCKER

BLACKASTRIAL

WITCHING HOUR

HEAVY METAL PAGES

INTERIA.PL: http://muzyka.interia.pl/wywiady/magnus/news/jak-krew-z-rozszarpanej-tetnicy,1533946,8796

VIOLENCE MAGAZINE: http://www.violence-online.pl/wywiady/magnus-%E2%80%93-sport-dla-twardzieli/

METALSIDE.PL : http://metalside.pl/wywiady/wywiad.php?id=37

GALERIA

           
Witching Hour Productions – All Rights Reserved