HADES ALMIGHTY

HADES ALMIGHTY
DYSKOGRAFIA

Alone Walkyng Demo, 1993
…Again Shall Be Full-length, 1994
Katatonia / Hades Split, 1996
The Dawn of the Dying Sun Full-length, 1997
HADES ALMIGHTY
Millenium Nocturne Full-length, 1999
The Pulse of Decay Full-length, 2001

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

BIOGRAFIA


Historia
Stworzenie unikalnej formy muzycznej jest dziełem, z którego każdy zespół powinien być dumny.
Dlatego właśnie HADES ALMIGHTY, założony przez Jorna (gitara) i Remiego (perkusja) w 1992 roku ma pełne prawo by kroczyć dziś z podniesioną głową – są twórcami mocnego, klimatycznego, epickiego black metalu, dla których po dziś dzień trudno znaleźć konkurencję w gatunku.
Skład w 1993 roku uzupełnili Janto (bas i wokal) oraz Nagel (gitara). W tym zestawieniu zespół przygotował pierwsze demo „Alone Walkyng”. Wkrótce po wydaniu tego materiału nakładem Wounded Love Records, HADES ALMIGHTY podpisał nowy kontrakt z Full Moon Productions.
Stig zastąpił Nagela na stanowisku gitarzysty I po tej zmianie w składzie, HADES ALMIGHTY wydał debiutancki album „Again Shall Be” – zespół wzbogacił i utrwalił swój styl udowadniając, że są potężną siłą na scenie, z którą konkurencja musi się naprawdę liczyć.
Po dwóch latach proces twórczy w obozie HADES ALMIGHTY przybrał na sile, co zaowocowało wydaniem drugiego arcydzieła „Dawn Of The Dying Sun”. Tym razem doskonałe przyjęcie albumu zostało wsparte trasą promocyjną w Europie, a także udanymi koncertami w Stanach Zjednoczonych i Meksyku.
Po krótkiej przerwie i drobnych zmianach zespół powrócił w 1998, rozpoczął intensywne próby, podpisał umowy, zmienił nazwę (z HADES na HADES ALMIGHTY) i wciąż cieszył się zainteresowaniem co skutkowało zaproszeniem na znany festiwal Wacken Open Air w tamtym roku.
We wrześniu 1998 zespół rozpoczął pracę w Prolog Studio w Dortmundzie (Niemcy), której owocem był wyjątkowo mroczny i złowieszczy album „Millenium Nocturne” wydany przez Hammerheart Records, oraz na licencji Nuclear Blast.
Po premierze Hades Almighty koncertował intensywnie, o sile zespołu na żywo przekonali się miedzy innymi fani na koncertach trasy po Beneluksie z Mayhem i Primordial oraz późniejszym tournee z Immortal i Benediction.
Po koncertach zespół wrócił do pracy nad kompozycjami, po czym wydał ku zaskoczeniu fanów kolejny album nakładem Psycho Bitch Records w roku 2001. „The Pulse Of Decay” pokazał zespół z nieco innej strony, ale w dalszym ciągu przesiąknięty mrokiem i pasją dla ekstremalnej sztuki. Zachowując wierność swojej ideologii HADES ALMIGHTY, hołdował wciąż tym samym ideałom.
W 2006 roku album “The Pulse Of Decay” doczekał się reedycji uzupełnionej o bonusowy materiał. Po tym czasie w zespole było stosunkowo cicho do roku 2010, kiedy to po podpisaniu umowy z Witching Hour Productions HADES ALMIGHTY przypomniał fanom swoje dwa pierwsze wydawnictwa w wyjątkowych edycjach na płytach winylowych oraz zapowiedział nagranie nowej płyty studyjnej w 2011 roku.