XANTOTOL -THUS SPAKE ZARATHUSTRA

XANTOTOL – THUS SPAKE ZARATHUSTRA

EVIL016

PROGRAM PŁYTY

SKŁAD SZCZEGÓŁY

01. CONQUEROR
02. COMING THE GOD RACE
03. AEON
04. LAW
05. FALLEN TO ARISE
06. PRIDE
07. CAPRI SANCTI 

Mała – guitar, vocal
Venom – drums
Siwy – bass

FORMAT: DIGI PACK
DATA WYDANIA: 25.09. 2009
STYL: ARCHAIC BLACK METAL

INFORMACJE

 

Polski black metal nie mógłby być dzisiaj tym czym jest, gdyby nie Xantotol i jego nagrania z pierwszej połowy lat 90tych. Zespół ten uważany jest za pionierów black metalu w Polsce, który wraz z Pandemonium wywarł ogromny wpływ na ten gatunek.

Xantotol powstał w 1991 roku i pozostał true do końca swoich dni. Na początku poprzedniej dekady, gdy taka muzyka zaczęła się rozwijać w Norwegii, było tylko kilka ekstremalnych zespołów w Polsce, całkowicie poświęconych tego typu graniu. Po nagraniu pierwszego demo na taśmie "Glory For Centuries", która zawierała cover Samaela "Into The Pentagram" zespół mógł wznieść się na wyżyny i ukazać światu mini album „Cult Of The Black Pentagram”. Gdy materiał został nagrany fińska wytwórnia Hammer Of Damnation Records zaintersowała się tym krążkiem, jednakże zespół odrzucił propozycję, ze względu na nieortodoksyjne podejście Finów do tematu. Wreszcie "Cult Of The Black Pentagram" został wydany przez Witching Hour w 1993 roku. Zespół zagłębił się w satanistyczną filozfię i założył hermetyczną organizację "Fullmoon". Kolejnym krokiem był pełnograj "Thus SPake Zarathustra", mocno zainspirowany pracami Nietzschego, znów wydany przez WHP. Z powodu ortodoksyjności i ekstremalności krążek ten znalazł sporo poklasku w podziemiu. W następnym roku zespół przygotowywał się do nagrania albumu "Czort", ale ten nigdy nie ujrzał światła dziennego. W 1996 roku Xantatol przestał istnieć.

Przed wami szansa, żeby zapoznać się z najlepszym materiałem zespołu Xantatol w digipacku. Ten album to kawał historii black metalu – w jego najbardziej mrocznej i kreatywnej epoce.

Promocja: michal@witchinghour.pl

CYTATY I RECENZJE

 

wkrótce…