VADER – „Live in Decay” DIGI PACK

EVIL 057 CD DIGI
PREMIERA 03.04.2015

PROGRAM PŁYTY:
1.Intro
2.Gniew Szatana
3.Giń Psie
4.Trupi Jad
5.Przeklęty na Wieki
6.Abaddon
7.Tyrani Piekieł
8.Necropolis

SZCZEGÓŁY:
VADER -„Live in Decay” DIGI PACK
wydawca: WITCHING HOUR PRODUCTIONS
format: 6 PANEL DIGI PACK + 12 PAGES BOOKLET
rok: 2015
kraj:POLAND
gatunek: THRASH,SPEED,BLACK,DEATH METAL

VADER`86 LINE UP:
BEHEMOTH – Bestial Corpse-Desolator
CZARNY – Demonic Hell Voice
ASTAROTH – Hellish Thunder
BELIAL -Apocalyptic Extremination

PRODUCED BY VADER
ALL COMPOSITIONS BY BEHEMOTH&VADER
RECORDED BY KRZYSZTOF „KISIU” WOJTKOWSKI AT THE-SALA IM.GOTOWCA
-KORTOWO IN OLSZTYN 12 DEC.1986
TRACKS 5,7,8 RECORDED BY VADER
TRACKS 5,7,8 NEVER BEFORE RELEASED

ALL LYRICS BY BEHEMOTH
COVER PROJECT :BEHEMOTH
PHOTO:BARBARA SKORBUTAN

INFORMACJE:
Pierwsze demo legendy DEATH METALU!!!
Nagrane blisko 30 lat temu demo doczekało się w końcu pierwszego profesjonalnego wydania. Mimo upływającego czasu materiał ciągle brzmi brutalnie, agresywnie i bluźnierczo !!! Vader w swojej pierwszej odsłonie NISZCZY !!! Dodatkowo do materiału zostały dodane 3 nigdzie wcześniej nie publikowane kawałki: „Przeklęty na Wieki”, „Abaddon” i „Necropolis” .
Płyta wydana jako limitowany 6-cio panelowy digi pack z tłoczeniami, lakierem położonym wybiórczo oraz 12 stronicową książeczką, zawierającą nigdzie nie publikowane zdjęcia, ręcznie pisane oryginalne teksty oraz grafiki wykonane przez Petera.

DEMOLKA – THRASH`EM ALL
VADER -„Live in Decay ”
Czekamy wciąż na polskiego Slayera , a niepostrzeżenie dla mnie narodził się on już w 1986 roku! Vader to zespół, który mieszał kiedyś nieźle, a teraz ma szanse by pokazać wiele ciekawych rzeczy. Ale przejdźmy do kasety demo „Live In Decay”. Mimo, że taśma została zarejestrowana aż w 1986 roku, to materiał na niej zawarty nie stracił zupełnie nic ze „swojego jadu i szybkości. Słuchając poszczególnych kompozycji byłem trochę zdumiony, że tak grano w 1986 roku!?! „Live In Decay” zawiera cztery utwory: „Giń psie”, „Trupi Jad”, „Gniew szatana” oraz „Tyrani piekieł” w dwóch wersjach – live i studyjnej, a raczej salowo-próbnej. Te cztery utwory wystarczyły mi, abym mógł powiedzieć, że Vader wie co gra. Mimo blackowego od początku nastawienia zespołu, w muzyce ich jest właściwie wszystko: thrash, black, speed oraz już dosyć duże umiejętności muzyków. Chociaż nie są Larsami Ulrichami czy Yngwie Malmsteenami to daje się słyszeć, że wówczas nie mieli kłopotów z próbami. Dość słaba jakość techniczna,zresztą nie nowość dla mnie jak i chyba dla członków każdej kapeli w Polsce nie przeszkadza mi zupełnie w słuchaniu ich na żywo. Myślę, że zespół stać jak wiele innych kapel polskiego undergroundu na szybkie dołączenie do „oficjalnej czołówki krajowej” ale chyba nie wyszłoby to VADEROWI na dobre… Aż boję się na samą myśl co też usłyszę na ich najnowszym demo! Ale o tym napiszę w październiku, jeżeli dożyję…
Mariusz Kmiołek