TRAUMA – ARCHETYPE OF CHAOS

TRAUMA – ARCHETYPE OF CHAOS
EVIL021

PROGRAM PŁYT

SKŁAD SZCZEGÓŁY

01. Intro ( White Architect)
02. Cortex Deformation
03. A Dying World
04. War Machine
05. The Slime
06. The Truth Murder
07. Tabula Rasa
08. Portrait Of The Lies
09. Destruction Of The Demented World

Jarosław ‚Mister’ Misterkiewicz (gitary)
Arkadiusz ‚Mały’ Sinica (gary)
Artur ‚Chudy’ Chudewniak (wokale)
Dawid ‚Davidian’ Rutkowski (bas)

FORMAT: DIGI PACK (PREMIERA 26 LUTY 2010)
FORMAT: SPECIAL PACK (DIGI PACK+T-SHIRT) 26.02.2010
FORMAT: 12″ LP (PREMIERA KWIECIEŃ 2010)
STYL: DEATH METAL

INFORMACJE

 

TRAUMA to jedna z najbardziej doświadczonych polskich formacji Death Metalowych. Zaczęła funkcjonować pod koniec lat 80-tych jako THANATOS. Z tego okresu pochodzą dwie taśmy demo, dzięki którym ten elbląski zespół zaczął być coraz częściej wymieniany w gronie liderów rodzimej sceny podziemnej. Wiosną 1992 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy na TRAUMA, a w maju w olsztyńskim studio polskiego radia zarejestrowany zostaje materiał "INVISIBLE REALITY". Trafia on na rynek w czerwcu 1993 roku za sprawą LOUD OUT rec./ MORBID NOIZZ. Na realizacje kolejnych pomysłów trzeba było czekać do paĽdziernika 1995 roku, kiedy to TRAUMA zarejestrowała w gdańskim SL studio utwory na swój debiutancki album "COMEDY IS OVER". Materiał ukazał się jesienią 1996 roku nakładem VOX MORTIS rec. wyłącznie na kasecie. Efektem kolejnej sesji nagraniowej, odbytej w paĽdzierniku 1997 roku w olsztyńskim studio SELANI był mini album "DAIMONION", który przyniósł zespołowi kontrakt z PAGAN rec. Pierwszym owocem tej współpracy było wydanie CD "DAIMONION", wzbogaconego o zremasterowane utwory z "INVISIBLE REALITY". W między czasie TRAUMA powraca do sporej aktywności koncertowej, zaliczając wiele udanych koncertów w całym kraju. Wiosną 2000 roku zespół wchodzi do studia HERTZ w Białymstoku, gdzie powstaje drugi pełno czasowy album TRAUMY "SUFFOCATED IN SLUMBER". Płyta trafia do sklepów pod koniec września i stanowi przełomowy moment w karierze zespołu. Już w marcu 2001 roku nakładem niemieckiej firmy SYSTEM SHOCK rec. krążek ten trafił na rynek europejski. W tym samym miesiącu TRAUMA wyrusza na trasę wraz z DECAPITATED i VADER w ramach "REIGN FOREVER WORLD TOUR", odwiedzając największe polskie miasta. Podczas tych gorących koncertów zostaje zarejestrowany materiał na koncertowy album "CRASH TEST: LIVE". W styczniu 2002 roku TRAUMA uderza ponownie w polskich fanów na "EXPRESSION OF HORROR TOUR" tym razem w towarzystwie zespołów DEVILYN i MISTERIA. Dobra passa trwa, bo już w kwietniu zespół wyjeżdża na swoje pierwsze zagraniczne koncerty w ramach "SYSTEM SHOCK OVER EUROPE TOUR PART TWO" z MASTER, KRABATHOR i XENOMORPH.

Po powrocie do kraju zespół rozpoczyna prace nad nowymi utworami. W paĽdzierniku 2002 roku TRAUMA zostaje zaproszona na kolejną edycję "THRASH’EM ALL FESTIVAL", tym razem dzieląc scenę z MONSTROSITY, VOMITORY, LOST SOUL, SCEPTIC, DISSENTER i CONTEMPT. Po tych koncertach muzycy zespołu definitywnie zamykają się w sali prób, by dokończyć prace nad następcą "SUFFOCATED IN SLUMBER". Z początkiem 2003 roku zespół odchodzi ze stajni PAGAN rec., z którą był związany przez ostatnich pięć lat. W lutym zostaje podpisany nowy kontrakt z firmą EMPIRE rec., a już w marcu TRAUMA wchodzi ponownie do białostockiego studia HERTZ, by zarejestrować najnowszy album "IMPERFECT LIKE A GOD". 13 marca 2004 roku TRAUMA bierze udział w osiemnastej edycji festiwalu METALMANIA, który to tradycyjnie odbył się w katowickim Spodku. W czerwcu TRAUMA wyrusza wraz z DIES IRAE, SCEPTIC i SHADOWS LAND na promujące "IMPERFECT LIKE A GOD" koncerty w ramach EMPIRE INVASION TOUR. Jesienią zespół gra ostatnie sztuki w ramach promocji "IMPERFECT LIKE A GOD". Przełom roku 2004/2005 to okres świadomej bierności koncertowej zespołu. W tamtym momencie najważniejszy był proces powstawania kolejnej płyty. Sesja "DETERMINATION" odbywa się w maju i czerwcu 2005 roku ponownie w studio Hertz. Płyta ukazała się 25 sierpnia pod skrzydłami EMPIRE Rec. i tak jak poprzedni album, została dołączona do magazynu TRASH’EM ALL. Jesienią 2005 TRAUMA intensywnie promuje swój nowy album na sesji pojedynczych koncertów w całym kraju. W paĽdzierniku w towarzystwie DISSENTER Trauma rusza w prestiżową trasę z kultową amerykańską formacją VITAL REMAINS. Frekwencja na wszystkich koncertach jest rewelacyjna. W czerwcu 2006, tradycyjnie już w białostockim studio HERTZ, zespół rejestruje podczas jednej sesji dwa materiały. Pierwszy z nich to MCD "HAMARTIA" z dwoma premierowymi utworami zespołu i trzema coverami. Drugi natomiast to materiał na nowy duży krążek "Neurotic Mass".
W sierpniu 2006 MCD "Hamartia" ukazuje się oficjalnie na rynku krajowym za pośrednictwem Empire Rec. Jesienią 2006, u boku Vader, Azarath, Vesania, Trauma ponownie atakuje fanów serią koncertów w ramach najbardziej prestiżowej trasy w swojej karierze – Blitzkrieg 4. Są to najbardziej spektakularne koncerty, jakie było dane zagrać Traumie na przestrzeni ostatnich lat.
W roku 2008 Trauma intensyfikuje swoją działalność koncertową oraz medialną W maju wraz z zespołami Hate, Crionics, Devilish Impressions, Naumahia i Numack zespół wyrusza w kolejną trasę ” Rebel Angels Tour vol. 3″. W czerwcu, lipcu i sierpniu 2008 występuje na kilku letnich festiwalach. Jesienią zespół świadomie zawiesza działalność koncertową aby całą swą energię skupić na powstającym nowym programie. Sesja szóstego, dużego studyjnego albumu Traumy zatytułowanego ” Archetype Of Chaos” odbyła się w styczniu 2009 w studio HERTZ, pod okiem braci Wiesławskich. W międzyczasie zespoł jako headliner wyrusza w wiosenną trasę „Killing Assault Tour”, która spotyka się z dużym odzewem ze strony fanów. Jesień 2009 to zmiana na stanowisku wokalisty – do zespołu wraca Artur Chudewniak. Pod koniec roku zespół finalizuje kontrakt wydawniczy z Witching Hour na wydanie albumu „Archetype Of Chaos” w kraju i na świecie w lutym 2010 roku.

Więcej informacji: www.trauma.art.pl, www.myspace.com/traumaprofile
Promocja: michal@witchinghour.pl

CYTATY I RECENZJE

 

wkrótce…