MOON – DEVIL’S RETURN

MOON – DEVIL’S RETURN
EVIL022 (2CD)

PROGRAM PŁYT

SKŁAD SZCZEGÓŁY

CD 1
Daemon’s Heart

01. The Shadow
02. The Suffering
03. Confession
04. The Shining
05. Daemon’s Heart
06. The Curse
07. Sacrifice
08. Scorn
09. Unholyblood

Nagrano w: SELANI STUDIO, Olsztyn, listopad 1996
Inżynier dĽwięku: Andy Bomba
Produkcja: Cezar
Mastering: Tomasz Skuza

CD 2
Satan’s Wept
01. Devil’s Path
02. Lucifer’s Light
03. Fallen Angels
04. The Awakening
05. Magical Hallways
06. Summoning
07. Chariots Of War
08. Satanica
09. Unholy Throne
10. Satan’s Wept
11. Night Eyes
12. Baphomet’s Snikes
13. Satanic MIX

Produkcja: Andy Bomba & Cezar
Inżynier dĽwięku: Andy Bomba
Nagrania i miks: SELANI STUDIO, Olsztyn, paĽdziernik 1998
Edycja cyfrowa: SELANI STUDIO
Całość zremasterowano w Hertz Studio Luty 2010.

CEZAR -GUITAR /VOCAL
GONTHY – GUITAR
M¦CISŁAW – BASS/VOCAL
VIZUN -DRUMS

FORMAT: 8 PANELOWY PODWÓJNY DIGI PACK Z DWOMA PŁYTAMIA CD
SPECIAL PACK: DIGI PACK +T-SHIRT (obustronny nadruk typu „full kolor” na czarnej koszulce)
PREMIERA: 10.04.2010
STYL: BLACK METAL

INFORMACJE

 

MOON powstał w połowie 1996 roku. Głównym pomysłodawcą i założycielem grupy był Cezar – lider CHRIST AGONY. Początkowo Moon miał być jednorazowym projektem studyjnym, jednak zawieszenie działalności przez Christ Agony oraz ekspresja stworzonej muzyki nasunęły myśl skompletowania stałego składu.
W listopadzie 1996 roku Moon zarejestrował debiutancki album zatytułowany:
„Daemon’s Heart”. Sesja nagraniowa odbyła się w Selani Studio przy współudziale realizatora Andrzeja Bomby. Sesyjnym perkusistą był zaproszony specjalnie na tę okazję Doc. znany z Vader. W kwietniu 1997 roku Moon podpisał umowę z wytwórnią Pagan Records, która wydała debiutancki materiał zespołu na całym świecie.
Muzycznie w Moon Cezar nawiązał do twórczości Christ Agony, a zwłaszcza z jej wcześniejszego okresu, prezentując agresywny, mroczny i brutalny Black Metal w dość oryginalnym stylu. Następny rok to podpisanie przez Cezara kontraktu menadżerskiego z firmą Massieve Music, co zaowocowało nagraniem pod koniec 1998 roku kolejnego albumu „Satan’s Wept”. Niedługi czas po tym, na początku 1999 roku płyta „Satan’s Wept” ujrzała światło dzienne w Polsce za sprawą Pagan Records, w europie dzięki Impast / System Shock oraz Avalon w Japonii. Album przyniósł znacznie bardziej dojrzałą i lepiej zrealizowaną muzykę. Nie oznaczało to jednak złagodzenia brzmienia, gdyż „Satan’s Wept” prezentował materiał zdecydowanie szybszy i bardziej agresywny od swojego poprzednika oscylujący w klimatach symfonicznego Black metalu. Wkrótce potem na skutek licznych nieporozumień na linii manager – zespół, Moon na dobre zawiesza działalność.
Po blisko dziesięciu latach niebytu, z początkiem 2009 roku Moon oficjalnie zostaje reaktywowany. Złożyło się na to wiele czynników, jednym z nich był wybuch niespożytej energii muzycznej niewykorzystywanej w Christ Agony oraz szczera chęć przypomnienia wszystkim fanom poprzednich dokonań zespołu. Na krótko po reaktywacji do Cezara dołącza gitarzysta Gonthy, udzielający się na co dzień w formacji Soul Snatcher oraz Abusiveness. W przeciągu kilku tygodni reaktywowany MOON komponuje praktycznie cały materiał na nowy album w klimatach szybkiego Death/Black metalu. Energia i zapał obu twórców był tak wielki, że przy pomocy perkusisty Hexena / Hate / oraz basisty Krissa / Hell United /, Moon gra w maju 2009 pierwsze oficjalne koncerty w ramach mini trasy po Polsce, wraz z Azarath, Hell United oraz Neolith. Koniec 2009 przynosi nowe nadzieje dla Moon, a mianowicie zespół podpisuje kontrakt z cenioną białostocką wytwórnią Witching Hour Productions na wydanie reedycji wcześniejszych materiałów oraz najnowszego albumu.
Nowy album Moon zatytułowany „Lucifer’s Horns” to 8 utworów surowego i bezkompromisowego Death/Black metalu. Album zarejestrowany będzie w lubelskim Sinquest Sound Studio w drugiej połowie stycznia 2010 roku.

Więcej informacji: www.myspace.com/moonunholythrone

Promocja: michal@witchinghour.pl

CYTATY I RECENZJE

 

wkrótce…