MASTIPHAL – DAMNATIO MEMORIAE

MASTIPHAL – DAMNATIO MEMORIAE

EVIL017

PROGRAM PŁYT

SKŁAD SZCZEGÓŁY

CD 1
"For a Glory of All Evil Spirits, Rise for Victory"
Battle
For a Glory of All Evil Spirits, Rise for Victory
Flames of Fire Full of Hatred
Wind of Stakes
Tęsknota Czasów Minionych
Calling from the Past
Aim
Legion
Nad Jeziorami Myśli Nieśmiertelnej

Bonus video – Live in Lublin ’94
Intro
Aim
A Dawn of Pagan Deeds
In the Shadow of Nastrand

CD 2
"Sowing Profane Seed" Demo
Sowing Profane Seed
Intro
Aim
Confirmation
In the Shadow of Nastrand
Outro – Calling

Promo ’96
Summoned Howling
Mag-Sex (Kat cover)

Bonus audio – Live in Lublin ’94
Aim
Confirmation
In the Shadow of Nastrand
A Dawn of Pagan Deeds
Calling from the Past

1992-1994
Flauros -vocal
Cymeris – guitar
Abigor – bass
Desecrator – keyboards
Sarcueil – drumms

1995-1996
Flauros -vocal
Cymeris – guitar
Abigor – bass
Sammach – keyboards
Sarcueil – drumms

1996-1998
Flauros – bass, vocals
Cymeris – guitars, vocals
Paul – drumms

FORMAT: PODWÓJNY 2 PŁYTOWY 8 PANELOWY DIGI PACK
DATA WYDANIA: 25.09. 2009
STYL: BLACK METAL

INFORMACJE

 

W 1991 roku w Katowicach, FLauros i Cymeris stworzyli kapelę Dissolution. Black metal w tym czasie kojarzył się w Polsce wyłącznie z nagraniami zespołu Venom. Dwóch młodzieńców, zafascynowanych ścieżką lewej ręki i muzyką Kata. Oczywiście zasłuchiwali się też w winylach Bathory, Celtic Frost i Entombed. Pierwsze próby w komponowaniu zaczęły się na chujowej gitarze z 5 watowym wzmacniaczem. ¦rednie tempa, surowe riffy i ostre liryki. Zespół wystąpił kilka razy jako support Pandemonium, Szwedów z Liers in Wait oraz Vader.

Rok póĽniej dwaj przyjaciele zeszli głębiej w czeluście black metalu i Dissolution stał się historią. W 1994 roku Mastiphal nagrał swoje pierwsze demo zatytułowane "Sowing Profane Seed". Skład z tamtego okresu to Flauros (wocal), Cymeris (gitara) Abigor (bas), Desecrator (klawisze) i Sarcueil (bębny). Zespół ciężko zapracował sobie tym materiałem na uznanie w podziemiu. Nie udawali za wszelką cenę norweskiego grania, mieli własny, niepowtarzalny styl. Razem z Christ Agony, Graveland i Behemoth (który właśnie zaczynał) Mastiphal był jednym z najbardziej obiecujących zespołów na scenie w tamtym czasie. Niedługo póĽniej zespół nagrał „For a Glory of All Evil Spirits, Rise for Victory” w 1995 roku. Sammach zastąpił Desecratora na klawiszach. Rok póĽniej album został wydany przez Nocturn Records (Holandia), która niestety w krótkim czasie upadła. Nie mniej jednak materiał, który powstał był rozwinięciem stylu znanego z demo. Aranżacje były bardziej melodyjne, klawisze bardziej dosadne. Niestety z powodu różnic muzycznych Flauros i Cymeris zakończyli działalność Mastiphal. Ostatnim akcentem tej współpracy był udział w kompilacji Seed Of Victory wydany przez Vox Mortiis i cover z 1998 roku "Mag-Sex" z repertuaru Kat.

Dziesięć lat później Mastiphal powraca! "Damnatio Memoriae" to luksusowo wydany, podwójny digipack ze wszystkimi nagraniami Mastiphal. Po tym jak sobie przypomnicie stare czasy szykujcie się na nowy album w 2010 roku!!!

Więcej informacji :
http://www.myspace.com/mastiphalhorde
Promocja: michal@witchinghour.pl

CYTATY I RECENZJE

 

wkrótce…